Zeytinyağı

Zeytinyağı

Zeytinyağı

Zeytinyağı, doğanın ve barışın simgesi olarak kabul edilen zeytin meyvesinin içeriğindeki yüksek yağ yapısı sayesinde elde edilir. Farklı lezzetleri ve sunumlarıyla sofraların vazgeçilmezi olan zeytin, içerdiği yüksek yağıyla da mutfaklara özel bir lezzet katıyor. Sıcak yemeklerden, soğuk yemeklere kadar her üründe kullanıma uygun olan bir yağ türüdür. Anadolu coğrafyasının kendisine has iklim ve bitki örtüsüyle zeytin ağacı yönünden son derece zengindir. Bu nedenle de binlerce yıla uzanan Anadolu medeniyetlerinde zeytinyağının kullanımı oldukça yüksek seviyede olmuştur. Zeytinyağının kullanımı günümüzde de tüm Anadolu da oldukça yüksek seviyededir. Yeşil Naturel olarak faaliyetlerimizin ilk yıllarından itibaren zeytinyağı üretimi gerçekleştiriyoruz. Akdeniz coğrafyasının nadide şehirlerinden Mersin’de yetişen zeytin ağaçlarının yüksek kalitedeki mahsullerinden elde edilir.

Zeytin ağacının meyvesinden doğal niteliklere uygun tekniklerle yapılan işlemler sonucunda içeriğindeki zengin değerlere sahip yağı çıkartılır. Zeytinyağları bu yağın çıkartılması işlemi sırasında kullanılan teknikleri ve işlem yapısıyla çeşitliliğe sahiptir. Farklı dekantasyon, santrifüj ve filtrasyon gibi mekanik işlemlerin uygulanıyor olmasıyla en doğal biçimde zeytinyağının muazzam tat ve dokusunun ortaya çıkması sağlanıyor. Zeytin’in Anadolu’daki en önemli merkezlerinden birisi olan Mersin’deki zeytinyağı fabrikalarında üretimi titiz ve hassas bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Mersin’de başlayan yolcuğumuz çok kısa bir süre içerisinde başarılarımız ile tüm Anadolu coğrafyasını kapsayan boyuta ulaşmıştır. Yeşil Naturel olarak Türkiye’nin her yerine Akdeniz’in incisi Mersin’in kendisine has zeytinin muhteşem dokudaki zeytinyağlarını gönderiyoruz. Tat, doku ve nefaseti ile zeytinyağının en kaliteli şekilde tüketiminin gerçekleştirilebilmesi için üretiminde kaliteye özen gösteriyoruz. Soğuk sıkım tekniğini kullanarak, zeytinleri yağlarından ayırarak, en kaliteli mahsulleri kullanıyoruz. Tamamen doğal bir teknik olması ile herhangi ek bir katkı maddesine gerek duymadan, en kaliteli zeytinyağını 100% doğal şekilde tüketmenin keyfini yaşayabilirsiniz.

Zeytinyağı

Soğuk sıkım tekniğinde Mersin’in en nadide zeytin bahçelerinden toplanan en kaliteli zeytin mahsulünü kullanıyoruz. Zeytinyağları üretiminde sadece “erken hasat” olarak tabir edilen zeytinin yere düşmeden ve beklemeden toplanan mahsulleri kullanılır. Bu zeytinler, yüzlerce yıla uzanan tekniğin modernize edilmiş hali olan taş değirmenlerde çekirdekleriyle birlikte öğütülür. Yüzlerce yıldır zeytinin yağının ayrılmasında kullanılan bu yöntem, günümüzde daha modern teknikte üretiliyor olsa da doğal uygulamasından hiçbir şey kaybetmemiştir. Öğütme işleminin ardından hasır çuvallara alınarak, ezilen zeytinlerin yağı yüksek kalitede ve tamamen doğal şekilde elde edilmiş olur.

Sızma Zeytinyağı Nedir?

Natürel sızma zeytinyağı yüksek besin değerleri ile natürel yağ grubu içerisinde en değerlisi olarak kabul edilir. Vitamin ve Omega yönünden oldukça zengin olan sızma zeytinyağı düşük asit oranına sahiptir. Soğuk sıkım yöntemiyle üretilen sızma zeytinyağlarının içeriğinde en fazla 0.8% oleik asit bulunur. Doğada mevcut olan çok sayıdaki bitki türünün kendi yağı içerisinde yer alan doymamış yağ asidi olan oleik asidin düşük miktarda olması lezzet ve kalitesini arttırmaktadır. İçeriğinde Omega 9 yağ asitleri bulunduğundan, vücut sağlığı açısından da güçlü bir destekleyici etki oluşturur. Periyodik olarak zeytinyağının tüketilmesi, doğal ve sağlıklı beslenmenin önemli bir parçasıdır.

Sızma Zeytinyağı Özellikleri

Sızma zeytinyağı kendisine has sarımsı ve yeşil renk tonlarına sahip olabilir. Ayrıca özel bir aromaya veya meyvemsilik özelliğe sahiptir. Acı ve yakıcılık etkisini ağız içerisinde lezzetli bir şekilde hissettirir. Natürel sızma zeytinyağının genellikle kullanımının salata, zeytinyağlı yemek ve mezelerde gerçekleştirilmesi önerilir.

Asit seviyesi düşük, en kaliteli mahsulden üretilen sızma zeytin yağları sayesinde tüm yemek ve sofralara eşsiz bir lezzet katılıyor. Zeytinyağı fiyatları zeytinyağının türüne göre de değişkenlik gösterebiliyor. Farklı türleriyle sofraların ve yemeklerin vazgeçilmezi olan zeytinyağında en uygun fiyatlar kategorimizde kaliteden ödün vermeden sizlerle buluşuyor. Kendiniz ve aileniz için hem sağlıklı hem lezzetli yemekler hazırlamak için natürel sızma zeytinyağının doğallığını tercih edebilirsiniz. Özgün ve özel bir lezzete sahip olan doğal zeytinyağının yemek, salata ve mezelere kattığı ayrı ahengi her zaman yaşamak isteyenler için farklı boyutlarda zengin çeşitliliğe yer veriyoruz. Her bütçeye uygun, kaliteli ve katkı maddesi içermeyen 100% doğal zeytinyağlarına kolayca ulaşabilir, hem sağlık hem de lezzet açısından tüm avantajlarından anında faydalanabilirsiniz. Tüm zeytinyağı çeşitlerinde farklı boyutlarla tüketim ihtiyaçlarına göre en uygun olanı kolayca satın alabilirsiniz.

Gösterilen sonuç sayısı: 1

× Yardımcı Olalım

Sepetiniz

Sepetiniz Boş

0