Şifalı Bitkiler

Şifalı Bitkiler

Şifalı Bitkiler

Muhteşem ve büyüleyici güzellikleri ile doğa, insanoğlunun tüm ihtiyaçlarını karşılayabilme gücüne sahiptir. Doğanın gücü, insan medeniyetleri boyunca etkin biçimde kullanılmış ve kullanılmaya devam ediyor. Modern dünyada da beslenmeden sağlığa kadar her şeyin yanıtı ve karşılığı doğada bulunabiliyor. Yeşil Naturel olarak doğanın zengin dünyasında saklanmış olan tüm değerleri organik biçimde ortaya çıkartmak için çalışıyoruz. Doğada bulunan ve modern yüzyılda şifalı bitkiler olarak isimlendirilen bitkilerin tüm güç ve faydalı özelliklerinden insanların yararlanmasına yardımcı oluyoruz. Doğada bulunan tüm bitkilerin içeriğinde bulunan bileşenleri ile kendisine has özellikleri ve faydaları bulunmaktadır. Bağışıklık sistemini güçlendirici etkileriyle pek çok sağlık sorununa karşı da güçlü bir koruma sağlar. Mineral ve vitamin yönünden zengin olan şifalı bitkilerden hazırlanan organik bitki çaylarının düzenli olarak tüketilmesi uzmanlar tarafından sıklıkla tavsiye edilmektedir. Doğallıktan uzaklaşmadan ve doğru şekilde yaklaşıldığında bu bitkilerin tüm faydalarından dinamik biçimde yararlanabilmek mümkün olur. Kategorimizdeki tüm bitki çeşitlerinden elde edilmiş olan ürünlerimiz ile de bunu sizlere sunuyoruz.

Şifalı Bitkiler, Tıbbi Aromatik Bitkiler

Şifalı Bitkiler ve Önemi

Şifalı bitkiler, içeriğinde bulunan vitamin ve mineralleri ile insan sağlığı açısından pek çok fayda barındırmaktadır. Bitkilerin özlerinde yer alan mineral, vitamin ve diğer bileşenler insan vücudunda tamamen doğal bir reaksiyon yaratıyor. Bu şekilde insan sağlığının korunması ve geri kazanımı için ihtiyaç duyulan etkileşimi ortaya çıkartıyor. Uzun ve sağlıklı bir yaşamın sırrı olan bitkilerin taze olması, doğru kullanılması kadar çok önemlidir.

Yeşil Naturel olarak hizmet faaliyetlerimizin odağında bulunduğundan tüm bitki türlerinde her zaman taze olanları sizlere sunabiliyoruz. Özellikle mevsiminde ve olgunlaştığı dönemde bitkileri toplayarak, 100% organik yöntemlerle kurutarak, sofralarınıza taşıyoruz. Böylelikle her bitki türünün insan sağlığı için içeriğinde taşıdığı besin değerlerini korumasını sağlıyoruz. Tazeliğini ve doğallığını koruyan şifalı bitkiler insan sağlığı için güçlü tesir kapasitesini koruyor. Yılın her döneminde doğada yetişen farklı bitki türlerinin farklı fayda ve özellikleri bulunur. Bu fayda ve özelliklerden faydalanabilmek için bitkileri iyi tanıyor olmak ise çok önemlidir. Gerçekten ve güçlü bir şekilde etkilerini değerlendirebilmek için mutlaka bitkilerin içeriği hakkında bilgi sahibi olmak ve etkilerini biliyor olmak gerekiyor. Bu şekilde hazırlanan bitki çayları ve karışımları ile güçlü ve sağlıklı bir vücuda sahip olunabilir.

Şifalı Bitki Çeşitleri

Doğada organik şekilde yetişmiş ve kimyasal maddeye maruz kalmamış hemen hemen tüm bitkiler insanlar için sağlık kaynağıdır. Her bitki tür ve ailesinin kendisine has özellikleri bulunur. Kimi bitki türleri insan sağlığı için faydalı olurken, bazıları ise risk taşıyabiliyor. Bu sebeple bitkilerin etkileri ve özellikleri hakkında bilgi sahibi olunması daha güvenli bir kullanım sağlıyor. Doğada yetişen tüm bitkileri, tamamen doğal şekilde kurutma işleminden geçirerek, paketliyoruz. Bu sayede vücut ihtiyaçlarını karşılamak ve sağlık sorunlarına karşı destek almak için gönül rahatlığıyla kullanımını gerçekleştirebilirsiniz. Bitki kürleri veya bitki çayları hazırlamak için aradığınız her türdeki şifalı otlar kategorimizde yer alıyor. Toplumda yaygın olarak tanınan ceviz yaprağı, ısırgan otu, ıhlamur ve ayva yaprağı gibi bitki türlerinden oluşan zengin bir çeşitlilik bulunuyor. Ancak şifalı bitkiler sadece bunlarla sınırlı değildir. Ağaçların yapraklarından, bitkilerin yaprak ve köklerine kadar şifalı otların arasında yer alan çok geniş bir yelpaze bulunuyor. Her birinin özelliği de birbirinden farklıdır.

Ayva Yaprağı

Şifalı bitkilerin yetişme özellikleri, içerdiği etkenleri ile mineral, vitamin ve diğer bileşenler yönünden zenginlik dereceleri birbirinden farklıdır. Bu yüzden hangi sağlık sorunu ya da hangi amaç doğrultusunda şifalı bitkilerden yararlanılmak isteniyor ise o özelliklere sahip olan bitki türlerinin tüketiminin gerçekleştirilmesi gerekir.

Şifalı bitkiler kategorisinde avokado yaprağı, çoban çantası, beyaz papatya, keçiboynuzu unu, kuzu göbeği ve melissa oğul otu gibi bitkiler bulunur. Ayrıca  mercanköşk, meyan kökü, sumak bitkisi, ebegümeci otu, yoğurt otu ve zeytin dalı defne tohumu gibi nadir bilinen kurutulmuş bitkiler bulunuyor.

Zamanında Toplanan Taze Bitkiler

Modern dünyada sağlıklı yaşamın etkili bir furya olması ile birlikte doğada yetişen bitkilere ve özelliklerine olan ilgi de her geçen gün artış gösteriyor. Bu nedenle oluşan arza istinaden kurutulmuş bitkileri hemen hemen her yerde bulabilmek mümkün hale gelmiştir. Ancak kurutulmuş olan bitkilerin tazeliği etkisi açısından çok önemlidir. Bu nedenle bitkilerin kurutulma işlemi için ne zaman toplandığı çok önemlidir. Bir bitkinin içeriğindeki tüm özelliklerinden faydalanabilmek için tam zamanında toplanmış olması gerekir. Yeşil Naturel olarak bu konuya dikkat ederek, mahsulleri zamanında topluyoruz. Mevsiminde, zamanında toplanan bitkiler ve yapraklar tamamen doğal kurutma teknikleri ile kurutulmaktadır. Ayrıca kategorideki tüm şifalı otlar mevsiminde sizlere sunulduğundan son derece tazedir. Böylelikle tazeliğinden endişe duymadan her mevsimin kendisine has olan bitki türlerinin kurutulmuş ürünlerini alabilirsiniz.

Şifalı Bitki Çayları

Kurutulmuş şifalı bitkiler özelliklerini kaybetmeyecek yöntemlerle tüketilmelidir. Ayrıca farklı bitkilerin karışımından hazırlanan bitki çayları, sağlığın korunmasına oldukça yardımcı olur. Tüm bitki türlerini yakından tanıyan Yeşil Naturel uzmanlarımızca hazırlanan şifalı otlar karışımlarından üretilmiş bitki çaylarıyla yılın her mevsiminde sağlığını koruyabilirsiniz. Dünya genelinde üne sahip ve sağlığın korunması noktasında sağladığı etkileriyle yaygın olarak tüketilen İsveç şurubu bitkileri karışımıyla bağışıklığınızı her zaman güçlü tutabilirsiniz. Çiçek kış çayı ile de kış aylarında yetişen bitkilerin yapraklarının faydalarından yararlanabilirsiniz. Bitki çayı ile kış aylarında savunmasız kalan bağışıklık sistemini destekleyerek, her zaman dinç ve güçlü olmasını sağlayabilirsiniz. Böylelikle kış aylarında yaygın şekilde görülen nezle, grip ve soğuk algınlığına karşı hem doğal hem de güçlü bir koruma sağlayabilirsiniz. Bağışıklık sisteminizi desteklemeye yardımcı olacak birbirinden faydalı şifalı otlar uygun fiyatlarla kategorimizde yer alıyor.

21 sonuçtan 1-12 arası gösteriliyor

Mesajı Gönder
1
Soru Sor
Merhaba, Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Bilgi almak için aşağıdaki mesaj düğmesine tıklayarak Whatsapp üzerinden yazışma yapabilirsiniz.

Sepetiniz

Sepetiniz Boş

0