Yabani İğde, Yalancı İğde Ekstraktı 150 ml

Yabani İğde, Yalancı İğde Ekstraktı 150 ml

 70,00

ALKOL İÇERMEZ! SU BAZLIDIR!

Paylaş

Stok kodu: Yabani İğde, Yalancı İğde Ekstraktı 150 ml Kategoriler: Etiketler: ,

Açıklama

Yabani İğde, Yalancı İğde Ekstraktı 150 ml

Hippophae rhamnoides L. (Yalancı iğde)

3- 10 m yükseklikte, kışın yapraklarını döken, dikenli bir ağaççıktır. Yapraklar dar, sapsız, 3-6 cm uzunlukta, grimsi renkli. Meyva 3-7 mm boyda, portakal sarısı renkli, tek tohumlu, ekşi lezzetli. Kuzey ve Doğu Anadoluda dere ve yol kenarlarındaki kumluklarda sık görülür ve tarla kenarlarında çit olarak yetiştirilir. Anadoluda subsp. caucasica Rousi alttürü yetişmektedir. Meyvaları organik asitler (malik asit), vitaminler (B grubu, E ve C) ve flavon glikozitleri taşımaktadır.

Kabız, kuvvet verici ve antiseptik etkileri vardır. Taşıdığı yüksek oranda vitamin C nedeniyle grip ve soğuk algınlığına karşı koruyucu olarak kullanılır.

İnfusyon (% 5),  şurup veya reçel halinde alınmaktadır. Etkili ve zararsız bir drogdur. Kurutulmuş meyvaları, Avrupa firmaları tarafından büyük miktarlarda istenmesine karşılık, toplayıcı bulunmadığından, dışsatımı gerçekleştirilememektedir.

KAYNAK: Prof. Dr. Turhan BAYTOP: Türkiye’de Bitkiler ile Tedavi (Geçmişte ve Bugün), s.260 – İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi, İstanbul (1984).

İÇİNDEKİLER:

Yabani İğde İçeriği, Omega 7, E Vitamini, Bakterojen, Antioksidan, Karotenoid

KULLANIMI:

ekstrakt kullanımı

Günde bir tatlı kaşığı alınız.

KARGO BİLGİSİ:

Hafta içi gün içerisinde saat 13:00’e kadar verilen siparişler gün içerisinde, daha sonra verilen siparişler ise bir sonraki iş günü kargoya teslim edilmektedir.

İADE İLE İLGİLİ UYARI:

Yeşil Naturel ve My FarmaEx Ürünleri tamamen bitkisel olup içeriğinde herhangi kimyasal bir katkı maddesi kullanılmamaktadır. Bu nedenle ürünlerimiz orjinal tat ve kokudadır. Özellikle ekstraktlar yapıldıkları bitkilerin etken maddelerini içerdiklerinden dolayı tatları acıdır.

Yukarıda kullanım bölümünde ekstraktları nasıl kullanabileceğiniz açıklanmıştır. Bu açıklamaları ne satın aldığınızın ve nasıl kullanacağınızın farkında olmanız için yapmaktayız. Bu açıklamaları dikkatli okuyun çünkü ürünlerin tadı ve kokusu ile ilgili iade kabul etmemekteyiz.

BİLGİLENDİRME:

Yeşil Naturel ve My FarmaEx tarafından üretilen ürünler bitkisel takviye özelliğindedir.

FİRMA BİLGİLERİ:

İşletme Kayıt Belgesi : TR-33-K-006067

 

Yeşil Naturel, My FarmaEx Sertifikalar

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Yabani İğde, Yalancı İğde Ekstraktı 150 ml” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mesajı Gönder
1
Soru Sor
Yabani İğde, Yalancı İğde Ekstraktı 150 ml ürünümüzü ₺ 70,00 fiyat ile alabilirsiniz. Ekstrakt ürünlerimizde kargo ücretsizdir. Daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sepetiniz

Sepetiniz Boş

0