Propolis Damla, Sıvı Propolis

Propolis Damla, Sıvı Propolis

 45,00

ALKOL İÇERMEZ! SU BAZLIDIR! ÜCRETSİZ KARGO!

Kapıda Ödeme, Whatsapp

ÜRÜNÜ GİTTİGİDİYOR ÜZERİNDEN DE ALABİLİRSİNİZ:

 

Paylaş

Stok kodu: Propolis Ekstraktı 50 ml Kategoriler: Etiketler: , , ,

Açıklama

Propolis Damla, Sıvı Propolis (50 ml)

Propolis Nedir?

Propolis, arıların bitki tomurcukları ve salgılarından topladığı reçinemsi maddeleri işleyerek ürettiği bir arı ürünüdür. Arılar, propolisi kovanın hijyenini sağlamak, Amerikan yavru çürüğü hastalığı gibi olası bakteri (Bacillus larvae) ve mantar enfeksiyonlarından korumak, böcek ve diğer hayvanların kovana girişini engellemek, peteklerdeki çatlakları onarmak ve peteklerin direncini arttırmak için kullanırlar.

 

Propolis Nedir

Kovana her zaman Propolis ile kaplı bir kanaldan geçerek giren arılar, bu sayede hem kendilerinin hem de kovanın hijyenini sağlarlar. Propolis kovanı koruyucu bu işlevleri nedeniyle Yunanca ‘pro’ ön/giriş ve ‘polis’ şehir anlamına gelen iki kelimeden oluşmuştur. Yani kovan, arıların içerisinde yaşadığı bir şehir olarak kabul edilirse, propolis ‘şehrin güvenliğinden sorumlu madde’ olarak düşünülebilir.

Propolisin özellikleri

Karakteristik bir kokuya sahiptir. Genellikle koyu kahverengi kütle olmasına karşılık, rengi elde edildiği kaynaklara göre farklılık gösterebilmekte; sarı, yeşil, kırmızı, şeffaf gibi renk ve özelliklerde olabilmektedir.

propolis nedir, propolis faydaları

Propolis İçeriği

Zengin bir içeriği bulunmaktadır. Propolisin bileşimi, kovanın çevresindeki bitki örtüsü, coğrafi bölge, iklim koşulları gibi etkenlere bağlı olarak değişim göstermektedir. Ancak aynı bölgede ürün elde etme mevsiminin, Propolis bileşimine belirgin bir etkisinin bulunmadığı bildirilmektedir (Bankova et al., 1998).

Propolisin bileşiminin, bitkinin kaynağına ve coğrafi bölgeye göre önemli ölçüde değişim göstermesine karşılık temel bileşenlerinin oranları birbirine benzemektedir (Pietta et al.,2002).

Propolis Nedir

Propolis (kavak tipi) içerisinde 300 kadar bileşik tanımlanmıştır: Reçineler (%45-55), balmumu ve yağ asitleri (%25-35), uçucu yağlar (%10), polifenoller ve flavonoitler (%10) [KAFE-kafeik asit fenilletilester; pinosembrin, galangin, pinobanksin, kempferol, krizin, kersetin], polen (%5), mineraller ve vitaminler (%5).

Propoliste Kalite

Hangi amaçla kullanılırsa kullanılsın, diğer kovan ürünleri gibi propolislerin de elde edildiği kovanın çevre koşullarından olumsuz etkilenmesi söz konusudur. Bu nedenle tarım ve veteriner ilaçları, radyoaktif kontaminasyon, endüstriyel kirlilik, ağır metaller, vd. çevresel risk faktörlerinin analiz edilmesi gerekir.

Propolis Damla, Sıvı Propolis

Ham propolis, arı ölüleri, larva kalıntıları ve bitki parçaları gibi istenmeyen kısımları içerdiğinden, kullanılmadan önce uygun çözücüler ile ekstre edilerek ön saflaştırma işlemine tabi tutulmalıdır.

Propolis Damla, Sıvı Propolis

Propolislerin bileşimi, kullanılan çözücünün cinsine ve ekstraksiyon yöntemine göre değişiklik göstermektedir. Farklı çözücülerin propolis içerisindeki farklı bileşenleri çözündürme özelliklerine bağlı olarak biyolojik etkilerinde farklılaşma söz konusu olabilmektedir (Cunha et al,., 2004). Bu bakımdan araştırmaların sonuçlarını yorumlarken kullanılan çözücünün hangisi olduğu göz önüne alınmalıdır.

Kaynak:
Apiterapi ( Arıyla Gelen Şifa), Prof. Dr. Erdem Yeşilada

İÇİNDEKİLER:

Propolis Ekstraktı

KULLANIMI:

propolis nasıl kullanılır

 

KARGO BİLGİSİ:

Hafta içi gün içerisinde saat 13:00’e kadar verilen siparişler gün içerisinde, daha sonra verilen siparişler ise bir sonraki iş günü kargoya teslim edilmektedir.

İADE İLE İLGİLİ UYARI:

Yeşil Naturel ve My FarmaEx Ürünleri tamamen bitkisel olup içeriğinde herhangi kimyasal bir katkı maddesi kullanılmamaktadır. Bu nedenle ürünlerimiz orjinal tat ve kokudadır. Özellikle ekstraktlar yapıldıkları bitkilerin etken maddelerini içerdiklerinden dolayı tatları acıdır.

Yukarıda kullanım bölümünde ekstraktları nasıl kullanabileceğiniz açıklanmıştır. Bu açıklamaları ne satın aldığınızın ve nasıl kullanacağınızın farkında olmanız için yapmaktayız. Bu açıklamaları dikkatli okuyun çünkü ürünlerin tadı ve kokusu ile ilgili iade kabul etmemekteyiz.

BİLGİLENDİRME:

Yasal mevzuat çerçevesinde ürünlerimiz bitkisel destek olarak nitelenmektedir. T.C. ilgili yasa ve yönetmelikleri gereği bu ürünler ile ilgili, hastalık adı veya endikasyon belirterek tanıtım yapılması yasa koyucu tarafından men edilmiştir. Ürünlerimiz ilaç değildir. Yeşil Naturel ve My FarmaEx tarafından üretilen ürünler bitkisel takviye özelliğindedir.

FİRMA BİLGİLERİ:

İşletme Kayıt Belgesi : TR-33-K-006067

 

Yeşil Naturel, My FarmaEx Sertifikalar

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Propolis Damla, Sıvı Propolis” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mesajı Gönder
1
Soru Sor
Propolis Damla, Sıvı Propolis ürünümüzü ₺ 45,00 fiyat ile alabilirsiniz. Ekstrakt ürünlerimizde kargo ücretsizdir. Daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sepetiniz

Sepetiniz Boş

0