Kompleks Ekstrakt 50 ml

Kompleks Ekstrakt 50 ml

 50,00

ALKOL İÇERMEZ! SU BAZLIDIR! SUMAK YAPRAĞI HEDİYELİ!

Kapıda Ödeme, Whatsapp

 

Paylaş

Stok kodu: Kompleks Kategoriler:

Açıklama

Kompleks Ekstrakt 50 ml

Türkiye’nin başta gelen ekstrakt üreticilerinden olan Yeşil Naturel/My FarmaEx olarak sizlere Propolis, Sarımsak, Ekinezya, Zencefil, Kekik, Cistus, Karabiber bitkilerinin ekstre formunu hazırladık. Ekstrakt ile bitkinin etken maddesini ayırıp sıvı olarak sizlerin kullanımına sunuyoruz. Bu şekilde etken maddenin kana karışması ve etki etmesi daha kolay olacaktır. ÜSTELİK KOMPLEKS ALANA 50 GR SUMAK YAPRAĞI HEDİYE!

Propolis:

Propolis, arıların bitki tomurcukları ve salgılarından topladığı reçinemsi maddeleri işleyerek ürettiği bir arı ürünüdür. Arılar, propolisi kovanın hijyenini sağlamak, Amerikan yavru çürüğü hastalığı gibi olası bakteri (Bacillus larvae) ve mantar enfeksiyonlarından korumak, böcek ve diğer hayvanların kovana girişini engellemek, peteklerdeki çatlakları onarmak ve peteklerin direncini arttırmak için kullanırlar. Kaynak: Apiterapi ( Arıyla Gelen Şifa), Prof. Dr. Erdem Yeşilada

Sarımsak:

Karbonhidratlar (sakkaroz, glikoz), vitaminler (A, B ve C) ve kükürtlü bir uçucu yağ (% 0.10- 0.20) taşımaktadır. Eski çağlandan beri bilinen ve kullanılan bir drogdur. Orta Çağda bilhassa salgın hastalıklar (kolera, veba) ile mücadelede kullanılmıştır. Antiseptik, idrar arttırıcı, solucan düşürücü (bilhassa askarit ve oksiyürlere karşı), iştah açıcı ve tansiyon düşürücü etkilere sahiptir. Antiseptik etki taşıdığı allicin’den ileri gelmektedir. Bu etki eski Mısırlılar döneminden beri bilinmektedir(2). Orta Çağda hekimler, bulaşıcı hastalıklardan korunmak için, yüzlerine taktıkları maskeyi sarımsak usaresi ile ıslatırlardı. ikinci Dünya Savaşı sırasında, yaralandıkları zaman yaralarının mikroplanmasını önlemek için, ezerek yaranın üzerine konmak üzere Rüs askerlerine sarımsak verilmiştir (3). Kaynak: Prof. Dr. Turhan BAYTOP: Türkiye’de Bitkiler ile Tedavi (Geçmişte ve Bugün), s.369 – İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi, İstanbul (1984).

Zencefil:

Nişasta, rezin ve uçucu yağ (%1- 3) taşımaktadır. Yatıştırıcı ve gaz söktürücü etkilere sahiptir. Halen bilhassa baharat olarak kullanılmaktadır. “Curry powder” tipindeki birçok baharat karışımının terkibine girer. Kaynak: Prof. Dr. Turhan BAYTOP: Türkiye’de Bitkiler ile Tedavi (Geçmişte ve Bugün), s.412 – İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi, İstanbul (1984).

Kekik:

Uçucu yağ (% 0.5- 3.5), acı madde ve tanen taşımaktadır. Uçucu yağ içinde timol (% 20 – 50) ve karvakrol bulunur. Midevi, yatıştırıcı, antiseptik, kurt düşürücü ve kan dolaşımını uyarıcı etkileri vardır. Halen bilhassa baharat olarak da kullanılmaktadır. Kaynak: Prof. Dr. Turhan BAYTOP: Türkiye’de Bitkiler ile Tedavi (Geçmişte ve Bugün), s.282 – İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi, İstanbul (1984).

Cistus:

Yapraklar rezin, uçucu yağ ve tanen taşır. İnfusyon halinde (% 5) kabız, uyarıcı ve balgam söktürücü olarak kullanılmaktadır. Kaynak: Prof. Dr. Turhan BAYTOP: Türkiye’de Bitkiler ile Tedavi (Geçmişte ve Bugün), s.316 – İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi, İstanbul (1984).

Karabiber:

Nişasta, uçucu yağ (% 1 – 2) ve rezin (% 10) taşımaktadır. Yakıcı lezzeti rezin içinde bulunan bileşiklerden ken mühimi piperin) ileri gelir. İştah açıcı olarak kullanılmıştır. Bugün bilhassa baharat olarak bir önemi bulunmaktadır. Kaynak: Prof. Dr. Turhan BAYTOP: Türkiye’de Bitkiler ile Tedavi (Geçmişte ve Bugün), s.271 – İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi, İstanbul (1984).

İÇİNDEKİLER:

Propolis, Sarımsak, Ekinezya, Zencefil, Kekik, Cistus, Karabiber.

 

KULLANIMI:

 

KARGO BİLGİSİ:

Hafta içi gün içerisinde saat 13:00’e kadar verilen siparişler gün içerisinde, daha sonra verilen siparişler ise bir sonraki iş günü kargoya teslim edilmektedir.

BİLGİLENDİRME:

Yasal mevzuat çerçevesinde ürünlerimiz bitkisel destek olarak nitelenmektedir. T.C. ilgili yasa ve yönetmelikleri gereği bu ürünler ile ilgili, hastalık adı veya endikasyon belirterek tanıtım yapılması yasa koyucu tarafından men edilmiştir. Ürünlerimiz ilaç değildir. Yeşil Naturel ve My FarmaEx tarafından üretilen ürünler bitkisel takviye özelliğindedir.

FİRMA BİLGİLERİ:

İşletme Kayıt Belgesi : TR-33-K-006067

Yeşil Naturel, My FarmaEx Sertifikalar

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Kompleks Ekstrakt 50 ml” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mesajı Gönder
1
Soru Sor
Kompleks Ekstrakt 50 ml ürünümüzü ₺ 50,00 fiyat ile alabilirsiniz. Ekstrakt ürünlerimizde kargo ücretsizdir. Daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sepetiniz

Sepetiniz Boş

0