Horusun Gözü – Bitkisel Sıvı Ekstrakt 150 ml

Horusun Gözü – Bitkisel Sıvı Ekstrakt 150 ml

 90,00

ALKOL İÇERMEZ! SU BAZLIDIR!

Paylaş

Stok kodu: Bitkisel Sıvı Ekstrakt 150 ml Kategoriler:

Açıklama

Horusun Gözü – Bitkisel Sıvı Ekstrakt 150 ml

Üzerlik Tohumu (La. Semen Pegani, S. Harmalae, Al. Peganum Samen, Fr. Graine de peganum, İn. Peganum seed)

Peganum harmala L. (Zygophyllaceae) türünün olgun tohumlarıdır. Bu tür 70 cm kadar yükselebilen, tüysüz, parçalı yapraklı, beyaz çiçekli, çok yıllık ve çalı görünüşünde bir bitkidir. Orta Anadoluda geniş alanlar kaplar. Dış görünüş : Meyva bir nohut büyüklüğünde ve çok tohumlu. Tohumlar 3- 3.5 mm uzunlukta, hafifçe kanatlı, piramit biçiminde, üzeri pürtüklü ve kırmızımtırak esmer renkli, kokusuz ve hafif acı lezzetlidir. Sabit yağ ve % 4 – 7 oranında alkaloit (harmin, harrnalin, harmol ve diğerleri) taşımaktadır. Tohum ve kök kurt düşürücü, adet söktürücü, uyuşturucu, terletici ve yatıştırıcı etkilere sahiptir. Dahilen infusyon (% 2 – 5) halinde alınır.

Urfa bölgesinde tohumlar, kavrulduktan sonra, dahilen basura karşı kullanılmaktadır.

Meyvalarının, sıra ile ipe dizilmesi ile değişik şekilli nazarlıklar yapılır. Bu nazarlıklar Orta Anadolu’da pek çök köy evinde bulunur. Tohumları nazara uğradığı sanılan kişilerin ‘tütsülenmesinde kullanılan drogların başında gelir. Şahsı tütsülemek için bir miktar üzerlik tohumu ateşe atılır, nazara uğramış olduğundan korkulan kimse, başını, ayaklarım ve kollarım, meydana gelen dumana tutar. Küçük çocuklar annelerinin kollarında dumandan geçirilerek tütsülenir. Tohumlardan Cezayir’de “Türkiye kırmızısı” ismi verilen ve kumaş boyamakta, haslığı nedeniyle çok değerli olan, kırmızı renkli bir boyar madde elde edilir.

KAYNAK: Prof. Dr. Turhan BAYTOP: Türkiye’de Bitkiler ile Tedavi (Geçmişte ve Bugün), s.402 – İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi, İstanbul (1984).

Çam Yaprağı Esansı (Oleum Pini, O. Templini)

Değişik çam türlerinin yapraklı dal uçlarından su buharı damıtması ile, elde edilen hoş kokulu, keskin lezzetli, renksiz ve akıcı bir sıvıdır. Avrupada Pinus mugo Turra (Syn: P. pumilo Haenke) ve P. sylvestris L. /türlerinden elde edilmektedir. Pinen’ler, silvestren, kadinen, terpineol ve bornil asetat gibi bileşikler taşımaktadır.

Dahilen göğüs nezlesine karşı, balgam söktürücü, yatıştırıcı ve antiseptik (belsoğukluğunda) olarak, günde 1- 3 damla (bir kesme şeker üzerine damlatılarak) alınır. Haricen, merhem halinde romatizmaya karşı, ağrıyan yere sürmek suretiyle kullanılır.

Çam yaprağı esansı halen memleketimizde elde edihnemektedir. Bunun yerine tedavide terementi esansı (neft yağı) kullanılmaktadır. O Güney Anadolu dağlarında yetişen P. brutia Ten. türünün yaş yapraklı dal uçlarında % 0.64, kurutulmuş yapraklı dal uçlarında ise % 4.20 uçucu yağ bulunduğu saptanmıştır. Bu durum bu türün yapraklarından iktisadi olarak uçucu yağ elde edilebileceğini göstermektedir.

KAYNAK: Prof. Dr. Turhan BAYTOP: Türkiye’de Bitkiler ile Tedavi (Geçmişte ve Bugün), s.200 – İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi, İstanbul (1984).

Çörekotu Tohumu (La. Semen Nigellae, Al. Schwarzkuemmel, Fr. Semence de nigelle, İn. Nıgella seed)

ADİ ÇÖREKOTU TOHUMU (Semen Nigellae sativae): Nigella sativa L. (Ranunculaceae) türürünün olgun tohumlarıdır. Bu tür 20-30 cm yükseklikte, az çok tüylü, bir yıllık otsu bir bitkidir. Çiçek 5 parçalı, mavimtırak renkli olup involukrum taşımaz. Meyvada karpeller uç kısımda birleşmiştir. Tohum elde etmek için memleketimizde (Afyon, Burdur, Isparta) ekilmektedir. Üç yüzlü, siyah renkli, 1.5-2 mm uzunlukta, acımsı lezzetli ve özel kokulu tanelerdir. Koku tohum ezilince kolayca hissedilir. Sabit yağ (% 30 – 45), uçucu yağ, acı madde ve saponinler taşımaktadır.

İdrar ve süt arttırıcı, iştah açıcı ve adet söktürücü etkilere sahiptir. Yakın Doğuda, ekmek ve çörekler üzerine konularak, kullanılan bir baharattır.

İnfusyon (% 2- 5) günde 2- 3 bardak içilir. Nazara karşı tütsü halinde kullanılışı çok yaygındır.

KAYNAK: Prof. Dr. Turhan BAYTOP: Türkiye’de Bitkiler ile Tedavi (Geçmişte ve Bugün), s.212 – İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi, İstanbul (1984).

İÇİNDEKİLER:

Üzerlik Bitkisi Ekstraktı, Çam Yaprağı Ekstraktı, Çörekotu Ekstraktı

KULLANIMI:

 

Horus'un Gözü Kullanımı

KARGO BİLGİSİ:

Hafta içi gün içerisinde saat 13:00’e kadar verilen siparişler gün içerisinde, daha sonra verilen siparişler ise bir sonraki iş günü kargoya teslim edilmektedir.

İADE İLE İLGİLİ UYARI:

Yeşil Naturel ve My FarmaEx Ürünleri tamamen bitkisel olup içeriğinde herhangi kimyasal bir katkı maddesi kullanılmamaktadır. Bu nedenle ürünlerimiz orjinal tat ve kokudadır. Özellikle ekstraktlar yapıldıkları bitkilerin etken maddelerini içerdiklerinden dolayı tatları acıdır. Bu şekilde daha etkili ve verimli olarak vücuda hızla yayılmakta ve etki etmektedirler.

Yukarıda kullanım bölümünde ekstraktları nasıl kullanabileceğiniz açıklanmıştır. Bu açıklamaları ne satın aldığınızın ve nasıl kullanacağınızın farkında olmanız için yapmaktayız. Bu açıklamaları dikkatli okuyun çünkü ürünlerin tadı ve kokusu ile ilgili iade kabul etmemekteyiz.

BİLGİLENDİRME:

Yasal mevzuat çerçevesinde ürünlerimiz bitkisel destek olarak nitelenmektedir. T.C. ilgili yasa ve yönetmelikleri gereği bu ürünler ile ilgili, hastalık adı veya endikasyon belirterek tanıtım yapılması yasa koyucu tarafından men edilmiştir. Ürünlerimiz ilaç değildir. Yeşil Naturel ve My FarmaEx tarafından üretilen ürünler bitkisel takviye özelliğindedir.

FİRMA BİLGİLERİ:

İşletme Kayıt Belgesi : TR-33-K-006067

 

Yeşil Naturel, My FarmaEx Sertifikalar

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Horusun Gözü – Bitkisel Sıvı Ekstrakt 150 ml” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mesajı Gönder
1
Soru Sor
Horusun Gözü - Bitkisel Sıvı Ekstrakt 150 ml ürünümüzü ₺ 90,00 fiyat ile alabilirsiniz. Ekstrakt ürünlerimizde kargo ücretsizdir. Daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sepetiniz

Sepetiniz Boş

0