Hayıt Civanperçemi Ekstraktı 250 ml

Hayıt Civanperçemi Ekstraktı 250 ml

 99,00

ALKOL İÇERMEZ! SU BAZLIDIR!

Paylaş

Stok kodu: Hayıt Civanperçemi Ekstraktı 250 ml Kategoriler:

Açıklama

Hayıt Civanperçemi Ekstraktı 250 ml

Hayıt Meyvası (Fnictus Agni-Casti)

Vitex agnus-castus L. (Verbenaceae) türünün olgun meyvalarıdır. Bu tür, el biçiminde parçalı, mavimsi renkli çiçekli, çalı görünüşünde bir ağaççıktır. Meyva küre biçiminde, 3 mm kadar çapında, sert, özel kokulu ve hafif acımsı lezzetlidir. Bir Akdeniz bitkisi olup Anadolu’da çok yaygındır. Uçucu yağ ve rezin taşır. İzmir civarından toplanmış olan materyel (yaprak, çiçek, meyva karışımı) de % 0.75 uçucu yağ bulunduğu saptanmıştır.

Meyvalar infusyon (% 2- 5) halinde, idrar arttırıcı, gaz söktürücü ve yatıştırıcı olarak kullanılır. Diyarıbakır (Siverek) bölgesinde meyvalardan hazırlanan infusyonun doğumu önleyici etkisi bulunduğu iddia edilmektedir.

Batı Anadolu bölgesinde (Muğla) çiçek durumlarının distilasyonundan elde edilen uçucu yağ, kekik yağı yerine, kullanılmaktadır.

KAYNAK: Prof. Dr. Turhan BAYTOP: Türkiye’de Bitkiler ile Tedavi (Geçmişte ve Bugün), s.252 – İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi, İstanbul (1984).

Civanperçemi (La. Herba Millefolii, Al. Schafgarbenkraut, Fr. Harbe de millefeuilles, İn. Yarrow herb)

Achillea millefolium L. (Compositae) türünün kurutulmuş çiçekli ve yapraklı dallarıdır. Bu tür 10- 100 cm yükseklikte, yünlü gibi ‘tüylü, parçalı yapraklı, beyaz çiçekli, çok yıllık, otsu bir bitkidir. Bilhassa Kuzey ve Doğu Anadoluda yetişmektedir. Yapraklı ve. çiçekli dallardan ibarettir. Yapraklar parçalı, parçalar dar, yünlü gibi tüylü. Çiçek durumunda 50 – 150 kapitulum bulunur. Dil şeklindeki çiçekler beyaz renkli, özel ve kuvvetli bir kokusu ve acımtırak bir lezzeti vardır. Mavimtırak renkli bir uçucu yağ taşır. Uçucu yağın bileşimi ve miktarı bitkinin varyetesine ve elde ediliş zaman ve yöresine göre çok değişmektedir. Herba kısmanda genellikle % 0.2- 0.4 arasında uçucu yağ bulunmaktadır. Bu uçucu yağda azulen Iimonen, borneol, pinenler, seskiterenler vs. vardır (2,3).

İdrar arttırıcı, iştah açıcı, gaz söktürücü, adet söktürücü ve yara iyi edici (bilhassa basurda) etkilere sahiptir. Dahilen infüsyon (% 5) günde 2 – 3 bardak içilir. Yafa iyi edici ve basur ağrılarını dindirici olarak, taze yaprağın sıkılması ile elde edilen usare, bir tülbent ile yaranın veya basur memelerinin üzerine konur ve pansuman günde 2 – 3 defa değiştirilir. Etkili ve zararsız bir ilaçtır.

KAYNAK: Prof. Dr. Turhan BAYTOP: Türkiye’de Bitkiler ile Tedavi (Geçmişte ve Bugün), s.196 – İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi, İstanbul (1984).

İÇİNDEKİLER:

Hayıt Ekstraktı

Civanperçemi Ekstraktı

KULLANIMI:

ekstrakt kullanımı

Sabah ve akşam, yemeklerden bir saat önce aç karnına içiniz.

KARGO BİLGİSİ:

Hafta içi gün içerisinde saat 13:00’e kadar verilen siparişler gün içerisinde, daha sonra verilen siparişler ise bir sonraki iş günü kargoya teslim edilmektedir.

İADE İLE İLGİLİ UYARI:

Yeşil Naturel ve My FarmaEx Ürünleri tamamen bitkisel olup içeriğinde herhangi kimyasal bir katkı maddesi kullanılmamaktadır. Bu nedenle ürünlerimiz orjinal tat ve kokudadır. Özellikle ekstraktlar yapıldıkları bitkilerin etken maddelerini içerdiklerinden dolayı tatları acıdır.

Yukarıda kullanım bölümünde ekstraktları nasıl kullanabileceğiniz açıklanmıştır. Bu açıklamaları ne satın aldığınızın ve nasıl kullanacağınızın farkında olmanız için yapmaktayız. Bu açıklamaları dikkatli okuyun çünkü ürünlerin tadı ve kokusu ile ilgili iade kabul etmemekteyiz.

BİLGİLENDİRME:

Yasal mevzuat çerçevesinde ürünlerimiz bitkisel destek olarak nitelenmektedir. T.C. ilgili yasa ve yönetmelikleri gereği bu ürünler ile ilgili, hastalık adı veya endikasyon belirterek tanıtım yapılması yasa koyucu tarafından men edilmiştir. Ürünlerimiz ilaç değildir. Yeşil Naturel ve My FarmaEx tarafından üretilen ürünler bitkisel takviye özelliğindedir.

FİRMA BİLGİLERİ:

İşletme Kayıt Belgesi : TR-33-K-006067

 

Yeşil Naturel, My FarmaEx Sertifikalar

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Hayıt Civanperçemi Ekstraktı 250 ml” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mesajı Gönder
1
Soru Sor
Hayıt Civanperçemi Ekstraktı 250 ml ürünümüzü ₺ 99,00 fiyat ile alabilirsiniz. Ekstrakt ürünlerimizde kargo ücretsizdir. Daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sepetiniz

Sepetiniz Boş

0