Enginar Ekstraktı 250 ml

Enginar Ekstraktı 250 ml

 99,00

ALKOL İÇERMEZ! SU BAZLIDIR!

Paylaş

Stok kodu: Enginar Ekstraktı 250 ml Kategoriler: Etiketler: , ,

Açıklama

Enginar Ekstraktı 250 ml

Enginar Yaprağı (Folium Gynarae scolymi)

Cynara scolymus L. (Compositae) türünün yapraklandır. Bu tür 50- 100 cm boyunda, çok yıllık otsu bir bitkidir. Çiçekler mor renkli ve birçoğu bir arada, büyük bir baş halinde toplanmıştır. Yapraklar grimsi yeşil renkli, dikenli ve parçalıdır. Türkiyede bol miktarda yetiştirilmekte ve çiçek durumu sebze olarak yenmektedir. Yapraklar tanen, imilin, acı madde (sinarin) ve flavon türevleri taşımaktadır.

Infusyon halinde (% 2 – 3) iştah açıcı, idrar ve safra söktürücü olarak kullanılır. Taze yapraklardan hazırlanan hulasalar karaciğer hastalıklarına karşı kullanılmaktadır. Enginar yaprağı hulasası taşıyan bazı müstahzarlar halen karaciğer ve safra kesesi hastalıklarının tedavisinde kullanılır. Zehirli bileşikler taşımayan iyi bir iştah açıcı ve idrar söktürücüdür. Bazen bu bitkinin kökleri de aynı maksatlar için kullanılmaktadır. Enginar eskiden beri afrodizyak olarak tanınmıştır.

ENGİNAR TOHUMU (Semen Cynarae scolymi):

C. scolymus L. türünün olgun tohumlarıdır. Enginar yaprağı gibi kullanılır.

C. curdunculus L. (Diken enginarı, Yabani enginar) :

Yaprak loblarının kuvvetli dikenler taşıması ile yukarıdaki türden ayrılır. Yaprakları enginar yaprağı gibi kullanılmaktadır. Kabuğu soyulduktan sonra gövdesi sebze olarak yenilir.

KAYNAK: Prof. Dr. Turhan BAYTOP: Türkiye’de Bitkiler ile Tedavi (Geçmişte ve Bugün), s.2286 – İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi, İstanbul (1984).

İÇİNDEKİLER:

Enginar, Devedikeni, Hindiba

KULLANIMI:

ekstrakt kullanımı

 

KARGO BİLGİSİ:

Hafta içi gün içerisinde saat 13:00’e kadar verilen siparişler gün içerisinde, daha sonra verilen siparişler ise bir sonraki iş günü kargoya teslim edilmektedir.

İADE İLE İLGİLİ UYARI:

Yeşil Naturel ve My FarmaEx Ürünleri tamamen bitkisel olup içeriğinde herhangi kimyasal bir katkı maddesi kullanılmamaktadır. Bu nedenle ürünlerimiz orjinal tat ve kokudadır. Özellikle ekstraktlar yapıldıkları bitkilerin etken maddelerini içerdiklerinden dolayı tatları acıdır. Bu şekilde daha etkili ve verimli olarak vücuda hızla yayılmakta ve etki etmektedirler.

Yukarıda kullanım bölümünde ekstraktları nasıl kullanabileceğiniz açıklanmıştır. Bu açıklamaları ne satın aldığınızın ve nasıl kullanacağınızın farkında olmanız için yapmaktayız. Bu açıklamaları dikkatli okuyun çünkü ürünlerin tadı ve kokusu ile ilgili iade kabul etmemekteyiz.

BİLGİLENDİRME:

Yasal mevzuat çerçevesinde ürünlerimiz bitkisel destek olarak nitelenmektedir. T.C. ilgili yasa ve yönetmelikleri gereği bu ürünler ile ilgili, hastalık adı veya endikasyon belirterek tanıtım yapılması yasa koyucu tarafından men edilmiştir. Ürünlerimiz ilaç değildir. Yeşil Naturel ve My FarmaEx tarafından üretilen ürünler bitkisel takviye özelliğindedir.

FİRMA BİLGİLERİ:

İşletme Kayıt Belgesi : TR-33-K-006067

 

Yeşil Naturel, My FarmaEx Sertifikalar

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Enginar Ekstraktı 250 ml” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mesajı Gönder
1
Soru Sor
Enginar Ekstraktı 250 ml ürünümüzü ₺ 99,00 fiyat ile alabilirsiniz. Ekstrakt ürünlerimizde kargo ücretsizdir. Daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sepetiniz

Sepetiniz Boş

0