Alıç Yaprağı Ekstraktı 250 ml

Alıç Yaprağı Ekstraktı 250 ml

 99,00

ALKOL İÇERMEZ! SU BAZLIDIR!

Paylaş

Stok kodu: Alıç Yaprağı 250 ml Kategoriler:

Açıklama

Alıç Yaprağı Ekstraktı 250 ml

Alıç Meyvası (Fructus Crataegi)

Crataeçus (Rosaceae) türlerinin olgun meyvasıdır; Türkiyede 20 kadar Crataegus türu bulunmaktadır. Bunlardan bazılarının olgun meyvaları, genellikle , çocuklar tarafından yemiş ölarak yenilir. Kasaba pazarlarında sonbaharda ipe dizilmiş olarak, satılmaktadır. Aktarlarda bulunmaz.

Meyvalarının kabız ve idrar arttırıcı etkileri bulunduğu söylenmektedir.

Meyvaları yenilen veya tedavide kullanılan başlıca türler şunlardır:

C. monogyna Jacq. (Syn : C. oxyacantha L.) :

10 m kadar yükselebilen, dikenli, beyaz veya pembe çiçekli bir ağaççıktır. Meyva 6-10 mm çapında, 1- 3 tohumlu, esmer-kırmızı veya kırmızı renklidir. Batı ve Güney Anadolu’da yaygın bir bitkidir. Aminler, tanen, vitamin C, triterpen türevleri, flavon türevleri ve acı madudeler taşımaktadır.

Yirminci yüzyılın başından beri çiçekleri (Flos Crataegi)’nden hazırlanan hulasalar yatıştırıcı ve tansiyon düşürücü olarak kullanılmaktadır.

Etkili maddesi tam olarak bilinmemekte ye aminler olduğu sanılmaktadır, Türk Kodeksi (1948)’nde kayıtlı olmakla beraber, halk arasında bir kullanılışı bulunmamaktadır; Yalnız meyvaları yenilir.

Sinir sistemini yatıştırıcı, spazmları azaltıcı, kalp atışlarının hızını yavaşlatıcı, tansiyon düşürücü, idrar söktürücü ve kabız gibi etkileri vardır. Bilhassa kalp üzerine olan etkisi nedeniyle, Avrupada yapılan, birçok hazır ilacın terkibine girmiştir. Zehirli bileşikler taşımadığı için, kalp hareketlerini yatıştırıcı ve düzenleyici olarak, tehlikesizce uzun zaman kullanılabilir.

Toz, günde 2- 5 gr, infusyon (% 2), günde 2- 3 bardak içilir.

C. pentagyna Waldst.:

3- 8 m yükseklikte, dikenli, küçük bir ağaçtır. Meyvalarının siyah veya kırmızımtırak siyah renkli ve 3- 5 çekirdekli olması ile yukarıdaki türden ayrılır. Kuzey Anadolu bölgesi ormanlarında yetişmektedir. Çiçekleri yukarıdaki tür gibi kullanılır.

C. orientalls Pallas ex Bieb. (Geyikdikeni):

3- 5 m yükseklikte küçük bir ağaçtır. Yapraklar 3 – 7 loblu ve yatık tüylü. Meyva 2 cm kadar çapında, 4- 5 çekirdekli ve kırmızımtırak turuncu renkli. Bütün Anadolu’da yaygın bir türdür. Meyvaları yemiş olarak yenilir.

C. tanacetifolia (Lami) Pers. (Kuşyemişi) :

8-10 m yükseklikte bir ağaçtır. Meyva 2 cm çapında, 5 çekirdekli ve sarı renklidir. Bilhassa Kuzey Anadolu bölgesinde yaygındır. O Meyvaları yemiş olarak yenilir.

Pymcantha coccinea Roemer (Ateşdikeni, Kuşatıcı, Tavşanelmasi):

3 m kadar bir boya erişebilen, dikenli ve beyaz çiçekli bir ağaççıktır. Meyvalar. 5-7 mm çapında kırmızı veya turuncu renklidir. Anadoluda yaygın bir bitkidir.

Avrupa ülkelerinde meyvaları kalp yatıştırıcı olarak kullanılmaktadır.

KAYNAK: Prof. Dr. Turhan BAYTOP: Türkiye’de Bitkiler ile Tedavi (Geçmişte ve Bugün), s.161-162 – İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi, İstanbul (1984).

İÇİNDEKİLER:

Alıç Yaprağı Ekstraktı

KULLANIMI:

ekstrakt kullanımı

Sabah ve akşam yemeklerinden 1 saat sonra kapağındaki ölçekle 1 ölçek kullanılması tavsiye edilir.

KARGO BİLGİSİ:

Hafta içi gün içerisinde saat 13:00’e kadar verilen siparişler gün içerisinde, daha sonra verilen siparişler ise bir sonraki iş günü kargoya teslim edilmektedir.

İADE İLE İLGİLİ UYARI:

Yeşil Naturel ve My FarmaEx Ürünleri tamamen bitkisel olup içeriğinde herhangi kimyasal bir katkı maddesi kullanılmamaktadır. Bu nedenle ürünlerimiz orjinal tat ve kokudadır. Özellikle ekstraktlar yapıldıkları bitkilerin etken maddelerini içerdiklerinden dolayı tatları acıdır. Bu şekilde daha etkili ve verimli olarak vücuda hızla yayılmakta ve etki etmektedirler.

Yukarıda kullanım bölümünde ekstraktları nasıl kullanabileceğiniz açıklanmıştır. Bu açıklamaları ne satın aldığınızın ve nasıl kullanacağınızın farkında olmanız için yapmaktayız. Bu açıklamaları dikkatli okuyun çünkü ürünlerin tadı ve kokusu ile ilgili iade kabul etmemekteyiz.

BİLGİLENDİRME:

Yasal mevzuat çerçevesinde ürünlerimiz bitkisel destek olarak nitelenmektedir. T.C. ilgili yasa ve yönetmelikleri gereği bu ürünler ile ilgili, hastalık adı veya endikasyon belirterek tanıtım yapılması yasa koyucu tarafından men edilmiştir. Ürünlerimiz ilaç değildir. Yeşil Naturel ve My FarmaEx tarafından üretilen ürünler bitkisel takviye özelliğindedir.

FİRMA BİLGİLERİ:

İşletme Kayıt Belgesi : TR-33-K-006067

 

Yeşil Naturel, My FarmaEx Sertifikalar

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Alıç Yaprağı Ekstraktı 250 ml” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mesajı Gönder
1
Soru Sor
Alıç Yaprağı Ekstraktı 250 ml ürünümüzü ₺ 99,00 fiyat ile alabilirsiniz. Ekstrakt ürünlerimizde kargo ücretsizdir. Daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sepetiniz

Sepetiniz Boş

0