Ekstraktlar

Ekstraktlar

Ekstrakt Ya Da Diğer İsmi İle Ekstre Ürünler

Sağlıklı ve doğal yaşam konusunda en fazla gündeme gelen kavramlardan birisi de ekstrakttır. Bitki eksraktları kavramı çok sık şekilde sağlık yaşam beslenme ve gıda takviyelerinde kullanılmaktadır. Ekstrakt temel olarak doğadaki bitkilerin özel “ekstraksiyon” teknikleri ile elde edilmiş olan bitki özleri olup ekstre olarak da bilinmektedir. Yeşil Naturel bu alandaki önemli çalışmaları ile hem Türkiye’de hem de global ölçekte bitkilerin ekstraktlarının hazırlanmasında kalite standartlarını belirliyor. Bitkilerin içerdiği yüksek mineral ve vitaminlerin doğrudan ve katkısız bir şekilde alınabilmesi açısından devrim niteliğinde ürünlerdir. Mevcut özellikleri vesilesi ile de oldukça yaygın şekilde tüketilmektedir.

Ekstrakt Nedir?

Sağlıklı yaşam için sıklıkla kullandığından ekstrakt nedir konusu da merak ediliyor. En genel tanımlaması itibari ile ekstraktlar, bitkilerin özüdür. Daha geniş anlamı ile de bitkilerin rektör aracılığı ile etken maddelerinin çıkartılarak sıvı forma getirilmiş halidir. Mevsiminde toplanmış bitkilerin kurutulmuş hallerinde uygulanan özel ekstraksiyon teknikleri ile elde edilen bitki özleridir. Yapılan bilimsel araştırmalara göre bir bitkinin içerdiği başta vitamin ve mineralleri olmak üzere tüm besin değerlerinin vücuda alınmasının etkili yollarından birisidir. Bitkilerin vücut için sağladığı faydaları açısından en etkili yöntem olması vesilesi ile de sağlıklı yaşam programlarının önemli bileşenlerinden birisi haline gelmiştir. Bitkilerin içerdiği ana bileşenleri sakladığı özlerinin çıkartılmasında Yeşil Naturel son derece gelişmiş sistemleri kullanıyor. Özel olarak tasarlanan üretim tesislerinde, el değmeden ve tamamen doğal şekilde bitkilerin etken maddeleri çıkartılarak, sıvı olarak üretilmektedir.

Ekstrakt, Ekstre Ürünler

Ekstrakt Üretim Reaktörü

Modern toplumlarda ekstrakt kullanımı gün geçtikçe yaygınlaşmaktadır. Günümüz ilaç sanayisine yön veren global ilaç şirketleri tarafından dahi geliştirilen ilaçların içeriklerinde bitkilerin ekstraktları bulunur. Doğada şifalı bitkiler olarak belirtilen tüm bitki türlerinin ekstraktı üretilebilmektedir. Türkiye ekstrakt üretiminde dünyanın lider ülkelerinden birisi konumunda bulunuyor. Ülkemizde eksrakt üretiminde yakalanan başarıda güçlü paya sahip Yeşil Naturel zor eksrakt ürünleri dhi üretme kabiliyetine sahiptir. Bu ürünlerden olan propolisin dahi ekstrakt ürün yelpazemizde yer alıyor. En zorlu bitkilerden dahi son derece kaliteli bir şekilde ekstarktlarını alarak, sıvı olarak şişelerde satışını gerçekleştiriyor. Bitki ekstraktları üretimi kullanılan bitki türüne göre değişkenlik gösterir. Üretim teknikleri en ileri teknolojik altyapıya sahip olurken kesinlikle besin değerlerini kaybetmesine neden olacak zararlı işlem ve katkı maddeleri içermez. Böylelikle her yaş grubundan kişinin periyodik olarak tüketimini gerçekleştirebilmesi mümkündür.

Ekstrakt Nasıl Üretilir?

Bitkisel ekstraktlar güçlü etkileri ile vücutta bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinde katkıda önemli bir rol üstlenir. Vücut enerjisinin dengelenmesine yardımcı olması vesilesi ile de hem sağlık yaşam hem de spor egzersizleri için ideal ürünlerdir. Bitki ekstraktlarında kullanılan farklı bitkiler bulunuyor. Yeşil Naturel, ileri nesil üretim altyapısı ile tüm bitkilerin ekstraktını çıkartabilme potansiyeline sahiptir. Bu potansiyeliyle de ekstrakt kategorisinde onlarca farklı ekstrakt çeşidi bulunuyor.

Propolis yapısal özellikleri dolayısı ile özünün çıkartılmasındaki en zorlu bitkilerden birisidir. Ancak Yeşil Naturel dinamik üretim altyapısı sayesinde propolis ekstraktı üretimi de gerçekleştirebiliyor. Sadece sağlık sorunları yaşanlar için değil sağlıklı bir yaşam adına form ve düzenine dikkat edenler içinde özel bir üründür. Bitkilerin etken maddelerini çıkartarak sıvı olarak şişeleyen Yeşil Naturel ile her bitki için ekstrakta kolayca ulaşılabiliyor. Özellikle en bilinen bitki türlerinden, en özel bitki türlerine kadar her biri için taze ve doğal ekstrakt türleri bulunuyor. Bitkisel ekstraktlar 150 ml ve 250 ml şeklindeki şişelerde sıvı olarak hazırlanmaktadır. Bu şekilde uzun süreli olarak tazeliğini kaybetmeden bitkilerin ekstraktlarının kullanımı gerçekleştirilebiliyor. Yeşil Naturel, propolis başta olmak üzere tüm bitkilerin ekstrakt üretiminde önde gelen firmalardan birisidir. Bitkisel ekstrakt üreticileri arasında altyapısı ve geniş ürün çeşitliliği ile doğadaki tüm bitkilerin faydalarından yararlanmaya yardımcı oluyor.

Ekstrakt Nedir, Ekstrakt Nasıl Üretilir

Kurutulmuş ve taze bitkilerin ekstraktlarını çıkartabilecek altyapıya sahip Yeşil Naturel aynı zamanda yabani iğde ekstraktı gibi bir ürünü dahi üretebilme kapasitesine sahiptir. Bu açıdan da ulusal ölçekte başarılı çalışmaları bulunan bir firmadır. Zira yabani iğde ekstresi ürününü Türkiye’de üreten tek firmadır. Kategoride bulunan propolis ve yabani iğde ekstraktları ile diğer tüm ekstraktlar ile doğadaki her bitkilerinin faydalarından yararlanılabilmenizi sağlıyor. Bitkisel ekstraktlar arasında öne çıkan diğer bir ekstre de çakşır çoban çökerten ekstraktıdır. İçeriğindeki yüksek besin değerleri ile çakşır ve çoban çökerten bitkilerinin özlerinden yani ekstraktlarından hazırlanan doğal karışıma sahiptir.

Bitkisel Ekstrakt Çeşitleri

Doğada bulunan hemen hemen her bitkinin özü çıkartılabilir. Bazı bitkiler diğerlerine oranla yapısal özellikleri nedeni ile daha zorludur. Bu nedenle de her firma tarafından ekstraktlarının çıkartılabilmesi mümkün değildir. Buna karşın Yeşil Naturel propolis ve yabani iğde yapraklarının ekstraktlarını da üretebilmektedir. Günümüzde tüketilemeyen ya da tüketimi zorlu olan veya faydalarından doğrudan yararlanılmak istenen tüm meyvelerin ekstraktı Yeşil Naturel’de bulunuyor. Türkiye’de ve dünyada yetişen tüm bitki ve meyvelerin ekstraktını üretebiliyor. Enginar, ginkgo biloba, hayıt civan perçemi, horus’un gözü, kara mürver ve pelin otu ekstraktları bunlardandır. Bitki ekstraktları tamamen doğal teknikler kullanılarak üretildiğinden bitkinin özündeki tüm faydalarını güçlü bir şekilde korur. Her bir bitki ekstraktının içeriğinde bulunan vitamin ve minerallerine göre sağladığı faydaları değişkenlik gösterir. Kullanım amacına hitap eden içeriğe ve özelliklere sahip olan ekstraktları seçerek, güçlü bir besin takviyesi alınabilir.

Sıvı ekstrakt kullanım önerilerine göre kolayca herkes tarafından kullanılabiliyor. Lezzetli ve sağlıklı yapısı ile uzmanlar tarafından da mutlaka tüketilmesi öneriliyor. Periyodik olarak bağışıklık sistemini güçlendirmek, enerji kazanmak ve çeşitli sağlık sorunlarına destek olması amacı ile kullanımı gerçekleştirilebilir. Yeşil Naturel uzmanlarımız tarafından tavsiye edilen miktarda düzenli kullanımının gerçekleştirilmesi için farklı boyutlarda şişe seçenekleri bulunuyor. Her zaman en taze mahsullerden üretilen bitki ekstraktlarını taze olarak tüketebilmeniz için 150 ml ve 250 ml olarak iki farklı seçenek bulunmaktadır. Tüm bitki sıvı ekstraktı için bu iki seçenek mevcuttur. Bu şekilde kullanım yoğunluğuna ve kullanım amacına göre en uygun kullanımı gerçekleştirmek üzere satın alım gerçekleştirebilirsiniz.

33 sonuçtan 1-12 arası gösteriliyor

Mesajı Gönder
1
Soru Sor
Merhaba, Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Bilgi almak için aşağıdaki mesaj düğmesine tıklayarak Whatsapp üzerinden yazışma yapabilirsiniz.

Sepetiniz

Sepetiniz Boş

0